Koronawirus i gotowanie – dlaczego Thermomix jest niezastąpiony w czasie kwarantanny?

koronawirus i gotowanie

Właśnie skończyłam wpis o pieczywie. Kiedy szukałam słów kluczowych, jakich mam użyć w artykule, zauważyłam ogromny wzrost wyszukań fraz typu „chleb thermomix” i „bułki thermomix” od czasu kwarantanny. Zaczęłam więc sprawdzać kolejne słowa kluczowe i okazało się, że najwidoczniej Thermomix ratuje kuchnie ogromnej liczby osób w okresie pandemii.

Koronawirus - co robić w domu, żeby nie zwariować? GOTOWAĆ

Gotowanie w czasie kwarantanny dotyczy przynajmniej dwóch grup osób. Pierwsza to taka, która nigdy nie gotowała i do tej pory korzystała ze stołówek w pracy lub zamawiała w pobliskich barach.  Druga to Ci którzy, gotować potrafią i lubią ale teraz mają więcej czasu.

Ci pierwsi są zmuszeni do gotowania w domu. Niestety nie każdy mieszka w mieście w granicach obszaru dostaw restauracji, inni nie mają na to funduszy. W takiej sytuacji niezastąpiony staje się Thermomix. Widzę to po zwiększonej ilości zapytań od potencjalnych klientów.

Ci drudzy gotują bo mogą i mają czas. Sama się z siebie śmieję. Codziennie świeże bułeczki, chlebek lub drożdżówki. Ludzie się śmieją, że z kwarantanny wyjdą tylko Ci, którzy zmieszczą się w drzwiach. Dlatego staram 

1. Pieczywo Thermomix

Pierwszą największą zaletą posiadania Thermomix jest możliwość szybkiego przygotowania pieczywa. Nie ma nic cudowniejszego o poranku jak zapach świeżowypieczonych bułeczek 🥖. Chrupiąca skórka, miękki i puszysty środek. Bajka!  😍 

To nie jest mój wymysł! To nie pusta gadka „Baby od Thermomixa”. Poniżej wykres liczby wyszukań słowa „chleb Thermomix” w wyszukiwarce google. W lutym przepisów na chleb z Thermomixa szukało 16 tys użytkowników a w marcu 50 tys!!! 

chleb thermomix

Nie ma nic bardziej denerwującego niż czerstwe pieczywo. To pieczywo więc najczęściej się kończy i po świeże bułeczki jesteśmy w stanie wyjść z domu. Jeśli masz zapas drożdży i mąki, możesz chleb i bułki piec samodzielnie. 

Zapotrzebowanie na domowe pieczywo widać również w zwiększonym zapotrzebowaniu na drożdże. Zapewne każdy z nas pamięta ten okres z początku kwarantanny, kiedy drożdże kupowano na pudełka i pułki były puste. Poniżej liczba wyszukiwań słowa kluczowego „drożdże”

W swoim życiu kwarantannowo-blogerskim upiekłam już tyle chlebów i bułek, że mogłabym napisać ebooka 🙂 Na to nie mam czasu. Ale kilka poradników mam za sobą ! Na cookidoo mamy tyle przepisów na pieczywo, że większym problemem jest odpowiedni wybór. Dlatego poniżej znajdziecie dwa poradniki. Przegląd bułek i chlebów z Thermomixa. Podzieliłam je na te, które się robi najszybciej, te które są najdłużej świeże oraz te które zagwarantują efekt WOW.

2. Szukasz pomysłu na obiad - Cookidoo przyjdzie z pomocą

Największym plusem Thermomixa jest cookidoo. Cookidoo to platforma z przepisami. W języku polskim jest ich ponad 3600 tysiące. Można też zmieniać język i region. Jeśli komunikujesz się innymi językami albo nie stanowi dla Ciebie problemu zabawa ze słownikiem – masz dostęp do 58 tys przepisów z całego świata.

Przepisy Thermomix cookidoo Polska

Przepisy Thermomix cookidoo wszystkie

Przepisy po angielsku czy francusku to świetny sposób na naukę języka. Jeśli masz w domu nastolatka, może gotować przepisy z angielskiego czy francuskiego cookidoo. Albo jakiegokolwiek innego cookidoo, w języku którego się uczy. 

3. Gotowanie w domu

Niestety kwarantanna zmusza wiele osób, które nie lubią gotować do gotowania w domu. Jedni nie lubią, inni nie potrafią. Poniższy wykres przedstawia nagły wzrost wyszukiwania w google frazy „gotowanie”/

Każdy sobie radzi jak może…. Poniżej wyszukiwania frazy przepis na naleśniki. Okazuje się, że to naleśniki mają największe branie w czasie kwarantanny. 🙂 Może wzrost nie jest bardzo widoczny ale mówimy o skoku z 435 tys wyszukań miesięcznie do ponad 700 tys wyszukań.

Oznacza to, że miesięcznie 700 tys osób robi naleśniki 🙂 Dodatkowo pozostałe osoby, które je robić potrafią 🙂 Jeśli chcesz zjeść coś ciepłego, nie muszą być to w kółko naleśniki 🙂 Patrz punkt 2. 🙂

4. TM6 I GOTOWANIE Z DZIEĆMI

Dzwoniła do mnie dobra znajoma, która właśnie wymienia TM31 na TM6. Ewa! To przecież świetne dla dzieci. Mogą same gotować krok po kroku. No tak… Dla mnie to naturalne bo dzieci pierwsze się rzuciły na Thermomix. Wszystkie ciastka, muffinki robią same. Córka też często gotuje ze mną. Ale jak tam sobie pomyślę – przy TM31 nie mieliby tyle frajdy.

My się więc nie nudzimy. Gotujemy wspólnie, gramy (mamy rodzinny zespół muzyczny) i jeździmy na rowerach. Gotowanie w Thermomix jest dla dzieci większą frajdą. Mogą też sobie poradzić zupełnie same, mimo że córka ma dopiero 7 lat.. Zawsze to jakaś odskocznia od pandemicznych rytuałów 🙂

thermomix dla dzieci
bajgle thermomix

5. Thermomix - Siekanie w kilka sekund

Robiłam dziś czarne kluski śląskie. Robimy też często placki ziemniaczane. Jak sobie przypomnę jak dawniej tarłam ziemniaki na tarce to aż mi się gorąco robi. Teraz to tylko 20 sekund. Warzywa na surówki to czasem nawet 4 sekundy 🙂 To powala mi robić nawet po 3 surówki do obiadu. Wcześniej nie jadałam ich prawie w ogóle, bo nie chciało mi się trzeć warzyw na tarce. Ta niechlubny obowiązek przypadał na Darka. To on zwykle chciał surówki więc on musiał sam trzeć 🙂

6. Thermomix - Oszczędność czasu

Zapewne część osób na kwarantannie się nudzi. Po necie krąży mnóstwo memów jak to zbyt dużo wolnego czasu spędzanego wspólnie  z rodziną wpływa na ludzi. Niestety nie wszyscy cieszą się z wolnego. U nas praca wre od rana do wieczora. Ja na etacie, do tego obsługa klientów Thermomix, mąż wykłady online i każde z dziecka zajęcia online. Brakuje często cierpliwości, WIFI zwalnia i każdy przekrzykuje się między pokojami. Do tego trzeba sprzątnąć i ugotować. My doceniamy oszczędność czasu z Thermomix. Zupy w 20 minut, cały obiad nawet do godziny, ciasto na chleb czy bułki w 3 minuty. Do tego fakt, że Thermomix pracuje sam. Nie trzeba doglądać, mieszać i sprawdzać czy się nie przypala. Na cookidoo mamy dostęp do wielu kolekcji, które zawierają przepisy na szybkie dania. 

thermomix przepisy
thermomix przepisy
thermomix przepisy
thermomix przepisy

7. Thermomix - Oszczędność pieniędzy

Thermomix odmienia zupełnie kuchnię. Oszczędność czasu pozwala na gotowanie z półskładników. Przestajesz kupować chleb a go pieczesz, przestajesz kupować napoje i je robisz z owoców, lody możesz robić sama a wiadomo, że te kupowane na gałki potrafią nadwyrężyć portfel. Gotując w Thermomix możemy zaoszczędzić od 300 zł miesięcznie. Dodatkowo, Thermomix nie zużywa dużo prądu. O oszczędnościach i zużyciu prądu pisałam już wcześniej na blogu.

8. Thermomix - Wiesz co jesz

Mimo, że żyjemy coraz szybciej i coraz mniej czasu udaje nam się wygospodarować na coś więcej niż obowiązki, coraz więcej osób stara się przejąć kontrolę nad tym co jedzą. Pieczywo z supermarketów ma mnóstwo spulchniaczy i pieczone jest z głęboko mrożonego ciasta, kostki rosołowe ze sklepu to sama chemia. Jogurty owocowe to cukier i barwniki. W Thermomix możesz zrobić swój własny jogurt naturalny i dodać do niego owoce.

Domowy jogurt

domowy jogurt waniliowy

Zarówno TM6 jak i TM5 (wbudowane przepisy –> jogurt naturalny) posiadają funkcje fermentacji. Thermomix utrzymuje przez całą noc odpowiednią temperaturę. Nie bójcie się – koszt nocnego działania Thermomixa to 40 groszy 🙂

Domowych wersji sklepowych przepisów jest mnóstwo. Mogłabym tu wklejać zdjęcia przez pół nocy. 

9. Dodatkowe funkcje - Sous-Vide

Jeśli masz czas na długie gotowanie i Sous-Vide Thermomix TM6 ma dodatkowe funkcje które umożliwiają bezpieczne utrzymywanie niskiej temperatury przez kilka godzin. Program Sous Vide pracuje do 12 h. Nie potrzeba już kupować dodatkowych urządzeń. Wszystko zrobisz z jednym Thermomixem :)O Sous Vide piszę więcej w poniższym artykule.

10. Karmelizowanie

Karmelizowanie to zdecydowanie moja ulubiona funkcja nowego Thermomixa. Wrzucam do naczynia składniki i nic mnie nie interesuje. Nie muszę stać nad garnkiem i mieszać, sprawdzać czy się nie przypaliło. Wiem, że to nie zdrowe ale taki domowy karmel do andrutów, sos karmelowy ale domowe lody z solonym karmelem. Mniam!

11. Harmonogram tygodniowy i lista zakupów

W tym chaotycznym czasie warto sobie poukładać trochę rzeczy by móc lepiej zapanować nad życiem. Aplkacja cookidoo umożliwia planowanie całego tygodnia. Wybierasz sobie posiłki na każdy dzień, dzięki czemu łatwiej Ci jest zapanować nad posiłkami oraz łatwiej Ci jest zaplanować zakupy. Możliwość szybkiego tworzenia list zakupów z wybranych przepisów, grupowania produktów po kategoriach i współdzielenia list z najbliższymi to ogromne ułatwienie! Sprawdź sam!

Kiedyś widziałam taki fajny baner ze słoneczną wyspą na Cyprze. Hasło brzmiało: „A Ty na którą naszą porę roku czekasz?” Utkwiło mi ono w pamięci….
Często słyszę od klientów, że chcą kupić Thermomix ale nie teraz… Pytam więc na co czekasz?

Obecnie można zamówić Thermomix bez wychodzenia z domu. Jeśli więc obawiałeś się Thermowizji, nie chciałeś organizować party i wpuszczać do domu osób trzecich – teraz możesz zamówić Thermomix w sklepie online. Potrzebujesz tylko ode mnie linka 😉 Chcesz? Napisz albo zadzwoń! 👉[email protected]697 548 970

Thermowizja
Summary
Koronawirus i gotowanie - dlaczego Thermomix jest niezastąpiony w czasie kwarantanny?
Article Name
Koronawirus i gotowanie - dlaczego Thermomix jest niezastąpiony w czasie kwarantanny?
Description
Gigantyczny wzrost liczby wyszukań takich fraz jak gotowanie i chleb thermomix od czasu gdy pojawił się koronawirus to znak, że thermomix jest zbawieniem na kwarantannie!
Author
Publisher Name
Pachnie i chrupie
Publisher Logo