Od czego zacząć przygodę z Thermomix? Co ugotować na początek? Co zawsze wychodzi?

thermomix przedstawiciel prezentacja pachnie i chrupie

Dostałeś Thermomixa i nie wiesz od czego zacząć? Zrobiłeś kilka potraw i nie wyszły? Nie martw się – czasem to tylko trudne początki. Jeśli nie potrafisz wyczuć Thermomixa, doprawić po swojemu albo ocenić czy konsystencja wybranego ciasta / potrawy jest dobra, mam dla Ciebie listę rzeczy, które wychodzą zawsze. To lista dobrana obiektywnie z czytelnikami mojego bloga oraz klientami. O dziwo kurczak w sosie curry nie wszystkim smakuje, w ciasteczkach czekoladowych daję połowę mniej cukru oraz orzechy. Nie wyjdzie raz, wyczujesz przepis i zmienisz następnym razem.

Od czego zacząć?

To co mi się najbardziej podoba w Thermomixie, to możliwość robienia własnych kostek rosołowych. Najczęściej robię koncentrat bulionu drobiowego. Ostatnio jednak zakochałam się w koncentracie bulionu cielęcego z selerem naciowym. 

Koncentrat bulionu drobiowego

Koncentratu najlepiej zapakować w foremki po kostkach do lodu i zamrozić. Wtedy można na bieżąco po nie sięgać i są od razu poporcjowane. Jeśli nie będą chciały się zamrozić nie przejmujcie się. W koncentratach jest mnóstwo soli, która zazwyczaj jest stosowana do odladzania śliskich ulic 🙂 Wszystkie koncentraty znajdziecie tutaj:

W domu najczęściej brakuje nam masła – zwyczajnie za dużo go jemy. Zawsze jednak staram się mieć śmietankę 30% w lodówce i wtedy masło robię od ręki 🙂

 

To moje dwa ulubione. Ale wybór jest ogromny. Masła klarowane, kurkowe, ziołowe, czekoladowe, kurkowe, z boczkiem i cebulką. Sprawdź pod linkiem poniżej!

Majonezy, sosy

Zrobienie domowego majonezu to było coś! Teraz robię go regularnie! Zazwyczaj robię po nim jakąś pastę (jajeczną na śniadanie) wtedy nie muszę go czyścić i wydłubywać majonezu między nożami.

ZUPY

DANIA OBIADOWE

Makarony

DESERY

Daję połowę cukru 🙂

ŚNIADANIA

Jeszcze nie próbowałam. Oceny dość niskie. Zrobię jutro i sprawdzę 🙂

Sałatki i surówki

Pieczywo

Napiszcie proszę w komentarzach co Wy gotujecie! Będę dorzucać na bieżąco!

Summary
Od czego zacząć przygodę z Thermomix? Co ugotować na początek? Co zawsze wychodzi?
Article Name
Od czego zacząć przygodę z Thermomix? Co ugotować na początek? Co zawsze wychodzi?
Description
Nie wiesz od czego zabawę z Thermomixem? Sprawdź, które przepisy cieszą się największą popularnością. Co polecacie gotować w Thermomixie? Co zawsze wychodzi z Thermomix? Zestaw najlepszych przepisów z cookidoo!
Author
Publisher Name
Pachnie i Chrupie
Publisher Logo