_thermomix przepisy

Ile prądu zużywa Thermomix?

ile prądu zużywa Thermomix

Ostatnio coraz częściej słyszę to pytanie ile prądu zużywa Thermomix. Na stronie Thermomixa piszą, że 1000 W. Ale co to znaczy? No właśnie nikomu to nic nie mówi. Dlatego też jako analityk, którego tata skończył elektronikę postanowiłam, że to zmierzę i przeliczę na złotówki 😉  📏🧮 Złotówki czyli to co rozumieją wszyscy 🙂

Na ostatniej prezentacji podłączyliśmy thermomix do watomierza. Co nam wyszło:


💚 2 h prezentacja (lody, napój, bułki, surówka i gulasz) zużyła 0.384 kWh. Co w najgorszym przypadku kosztowało 0.384 zł.

💚 Na potrzeby łatwiejszego liczenia przyjmiemy, ze kWh kosztuje 1 zł. Cena jednak zależy od abonamentu jaki mamy wykupiony. Niektóre stawki przy odpowiednim ustawieniu taryf mogą być koło 60 gr za kWh.

💚 Według danych z instrukcji obsługi Thermomix zużywa 1000W. To ile Wat zużywa, zależy od tego na jakich pracuje obrotach oraz czy podgrzewa misę. Dla porównania odkurzacz ok. 1600 W, żelazko 2000 W, telewizor 100 W.

Podczas prezentacji podczas gotowania gulaszu zużył max około 800W.

Licznik ruszył dopiero jak włączyliśmy gulasz, wcześniej samo siekanie/ mieszanie mieściło się w 0,030 kWh wiec 1,5 h pracy Thermomixa nie kosztowało coś koło 3 groszy 😍

ile prądu bierze thermomix

Początek prezentacji. Włączyliśmy Thermomix, pokazałam wszystkie tryby oraz menu. Zrobiliśmy też sorbet.
Koszt sorbetu to 0,9 grosza!!!

Licznik działa dalej a my robimy napój. Lączny koszt zużycia prądu to 15 groszy!

ile prądu zuywa Thermomix
zużycia prądu przez Thermomixzużycia prądu przez Thermomix

Zdjęcie zamazane – przepraszam. Ale to koszt łączny po zrobieniu masła. 22 grosze z czego masło 0,7 grosza

Kolejne 0,2 grosza to koszt zrobienia surówki – wielowarzywnej z cookidoo.

zuzycia prądu przez thermomixa
ile prądu zużywa Thermomix

Koszt całej 1:57 minutowej prezentacji – 0,38 złotego!

Jeśli będziemy używać Thermomix codziennie po 2 h z podobnym natężeniem, miesięcznie zużycie prądu kosztować nas będzie około 👉10 zł.👈 🧐


Gotowanie gulaszu to 20 min jeśli wiec będziemy robić Dania 40 minutowe to zużycie nam skoczy do max 20 zł. Biorąc pod uwagę fakt, ze pieczywo, masło i lody nie robione są codziennie a obiad robimy raz 20 a innym razem 40 minutowy to miesięczne zużycie powinno wyjść na poziomie 👉15 zł 👈‼️ Pamiętajcie jednocześnie, ze odchodzi nam przy tym koszt chodzącej płyty indukcyjnej/ kuchenki gazowej. 🤑

Od dziś będę chodziła z watomierzem na każdą prezentację! Będzie mozna zobaczyć na żywo jak to działa!

You Might Also Like

ile-prdu-zuywa-thermomix-pachnie-i-chrupie-thermomix-przepisy-porady-przedstawiciel
Cresta Facebook Messenger