Oszczędzanie z Thermomixem | Jak zarobić na ratę? | Thermomix cena na raty

oszczedzanie z thermomixemjpg

Wielu osobom na myśl o Thermomixie przychodzi na myśl jeden “epitet” – DROGI. To bez wątpienia iPhone wśród wielofunkcyjnych maszyn. Podobnie też jak wszystkie produkty Apple ma swoich zagorzałych sympatyków, jak i tych przeciwników. Rzadko spotykam osoby, które miałyby neutralny stosunek do tego urządzenia. Albo są zakochani, albo zagorzali przeciwnicy – z pogardą mówią o wygórowanej cenie czy też przeznaczeniu dla zupełnych laików gastronomicznych. Pozwólcie, że nie będę tu nikogo przekonywać o tym że Thermomix sprawdza się w kuchni również jako pomoc dla kulinarnych ninja ani o tym dlaczego wolę ciasto ugnieść w Thermomixie – szybko i czysto bez konieczności wyciągania stolnicy – bo jak wiemy wszystko można zrobić bez Thermomixa. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego warto kupić Thermomixa albo czy będziesz z tego Thermomixa korzystał zapraszam do innych artykułów 🙂 Tutaj, pokażę Ci że jeśli będziesz z niego korzystał (a nie postawisz go w rogu blatu) to on na siebie zarobi. A pieniądze zainwestowane w Thermomixa prędzej czy później się zwrócą.

OSZCZĘDNOŚCI Z THERMOMIXEM

Jak oszczędzać z Thermomixem?

Thermomix nie jest tylko dla bogaczy z ogromnych domów pod miastem, czy z apartamentów z widokiem na Wawel (czy jak napisał bodajże Kapuściński – “z cieniem historii na makaronie”). Na Thermomix może pozwolić sobie każdy. Jeśli nie masz gotówki to może raty? Nie masz na ratę? A własnie, że MASZ! Najniższa rata to sto trzydzieści kilka złotych miesięcznie). Tymczasem w najprostszej wersji z Thermomixem OSZCZĘDZASZ około 200 zł miesięcznie. Jak?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że posiadając w kuchni Thermomixa zupełnie zmieniamy swoje nawyki. Nie kupujemy produktów przetworzonych a jedynie składniki i z tych składników robimy swoje własne: chleby i bułki, masła, jogurty, pasty, sosy. Nie kupujesz więc bułek i chleba a drożdże i mąki. Nie kupujesz gotowych soków a owoce. Nie kupujesz gofrów tylko je sobie sama pieczesz na śniadanie.

Ustalmy więc wyjściowo, że spożywasz gluten i jesz pieczywo (chociaż TM dla bezglutenowców to raj możliwości mielenia bezglutenowych mąk), pijesz soki i jadasz czasem lody. Wyliczmy ile oszczędzasz miesięcznie przenosząc produkcję tych produktów do domu.

Zacznijmy od bułek:

SKLEP:

Bułka z ziarnami w sklepie kosztuje od 0,80 do 1,6 za sztukę – średnio 1 zł.

Bułka przygotowana w TM5: 

 • 100 g ziarna pszenicy – to 46 gr
 • 400 g mąki – 60 gr
 • 40 g drożdży – 40 gr
 • 40 g oleju – 30 gr
 • 30 min pracy piekarnika – 35 gr
 • + woda, sól, ziarna
 • = 2,5 zł – za 10 bułek przygotowanych w Thermomixie

Cena z jedną bułkę w sklepie – nie mówimy o napompowanych bułkach z mrożonego ciasta z marketów – to średnio 1 zł. W Thermomixie zrobimy taką samą – z ziarnami za około 25 gr.

To może napój teraz…

Napój  litrowy w kartonie w sklepie kosztuje około 5 zł.

Napój przygotowana w TM5: 

 • 70 g cukru – to 46 gr
 • 1 pomarańcza – 1 zł
 • 1 cytryna – 1 zł
 • = 2,5 zł – za 1 litr napoju zrobionego w Thermomixie

Kupując Sok z kartonu płacimy około 5 zł za litr, ze świeżo wyciskanych owoców tyle samo za kubek. W pierwszym przypadku z sokiem wchłaniamy kilogramy cukru w drugim – przepłacamy!

Wiecie ile jest cukru w soku? Albo w gazowanym napoju? Liczy się to wręcz w kostkach!

thermomix cena na raty

Dlatego możemy zrobić go sami wyjątkowo szybko w Thermomixie i zaoszczędzić połowę!

To na deser… Lody!

Wybraliście się ostatnio rodzinnie na lody do cukierni? Idziecie w 4 osoby, każda bierze po 2 kulki, a kulka po 3 zł – 24 zł. A gdybyście tak przygotowali sorbet lodowy w domu? Można też zwykłe lody śmietankowe ale załóżmy, że nie mamy czasu czekać i chcemy je od ręki.

Sorbet w Thermomixie:

 • 70 g cukru to 20 gr
 • paczka truskawek – 5 zł
 • 1 banan – 1 zł
 • = 6,50 – za 10 kulek sorbetu z Thermomixu

Przy 10 kulkach oszczędzamy 6,5!

To teraz podsumujmy TYLKO te 3 składniki miesięcznie. Załóżmy, że bułki pieczemy co drugi dzień, lody jemy 2 razy w miesiącu a napój co 3 dzień. Miesięcznie mamy oszczędności na poziomie 184 zł. Przyjmując, że bierzemy najniższe raty zostaje nam co miesiąc jeszcze 50 zł w kieszeni!

OSZCZĘDNOŚCI Z THERMOMIXEM

Pomyśl teraz, że używasz Thermomixa co drugi dzień. Pieczesz też ciasta, pączusie w 30 minut, w weekendowe poranki jecie rodzinnie gofry (które kosztują około 10 zł za sztukę gotowe a Ty taniej zrobisz całą miskę). Z lekką ręką można te oszczędności przynajmniej zdublować.

Zaplanuj wydatki z Thermomixem! Cena na raty

Do oszczędności na samych produktach i ich produkcji w domu, ogromnie dużo oszczędza się z Harmonogramem tygodniowym. Planowanie posiłków i listy zakupowe to zmniejszanie do minimum kupowania zbędnych produktów. Znamy to z doświadczenia jak idziemy do sklepu po jajka i mleko, które się skończyło a wychodzimy z pełnym koszykiem – słodyczy na czarną godzinę, mąki – bo chyba się właśnie kończy, piwa na wieczór bo może wypijemy do serialu, kiełbasy na spróbowanie, serka bo nowy smak i całej masy innych produktów, które specjalnie są ustawione w odpowiednich miejscach w markecie, żeby je właśnie kupić – mimo, że nie są potrzebne.

Harmonogram tygodniowy Thermomix

Ileż jest pytań na grupach Thermomixowych o pomysły na obiad. Really? Posiadając cookidoo masz z tym problem? “Co zrobić z wołowiny?” – wchodzi na cookidoo, wpisujesz wołowina i masz 🙂

Co zrobić z wołowiny

Wybierasz sobie swoje danie, dodajesz do menu tygodniowego i w ten sposób tworzysz plan na tydzień.

Menu tygodniowe thermomix

Mając plan na tydzień w cookidoo robi Ci się automatycznie lista zakupów a z nią idąc do sklepu kupujesz tylko to, co masz kupić a dodawanie nieplanowanych produktów jest jedynie sporadyczne. Listę możesz sobie posortować po daniach albo po grupach składników. Jak coś kupisz odhaczasz z listy. Jak chcesz mieć pewność, że nie kupisz nic więcej wyślij męża. Jemu zapewne nie wpadnie tysiąc pomysłów na nowe dania jak zobaczy poszczególne składniki 🙂

lista zakupów thermomix

Po wdrożeniu harmonogramu i listy zakupów, moje wydatki w sklepie znacznie się ograniczyły. Nie kupuję niepotrzebnych rzeczy.

Na ile osób gotuje ten Thermomix…?

Kolejnym pytaniem, które się często przewija jest kwestia pojemności naczynia Thermomixa. Thermomix gotuje dla 4-5 osób ale wiele osób uważa, że starcza ledwo dla 3. Wiadomo każdy je inaczej ale pozwólcie, że wytłumaczę o co tu chodzi…

 • jeśli jesz klasycznie śniadanie, obiad, kolację – Thermomix może być za mały na 4 osoby ale Thermomix jest jak dietetyk – promuje zdrowe odżywianie: mało i często – jeśli zjesz śniadanie, na drugie zrobisz sobie smoothie/szejka lub upieczesz w 30 minut muffinki do szkoły/pracy, po powrocie zjesz małą porcję zupy i drugie  danie a na wieczór jakąś tartę czy podpłomyk na kolację będziemy pewni, że zdrowo się odżywiamy, nie przejadamy się
 • Ile razy ugotowaliście gar rosołu i jedliście go przez 3 dni po drodze przerabiając na pomidorową? Wiadomo proste ale gotowanie z Thermomixem zupy to czasem 25 minut! Nie musi być krem! Codziennie coś innego i świeżego. Kroicie produkty wrzucacie i robi się SAMO. Nawet nie trzeba podchodzić i mieszać
 • Ile razy wyrzucaliście resztki jedzenia z lodówki? To jest wyjątkowo duży problem współczesności. Kupujemy, kupujemy, gotujemy i … wyrzucamy. Ograniczmy się tylko do tego co potrzeba!
 • Ile razy dojadaliście resztki mimo, że nie mieliście już na to ochoty?
 • Na kolacje jedliście tylko kanapki? Zróbcie jakiś fajny krem z thermomixem, krokieciki, kolorowe przekąski, pizzę domową, tartę. Jest Was dużo w domu. Wybierzcie 2-3 szybkie dania i każdy spróbuje wszystkiego po trochu. Skoro Was tak dużo to każdy może zrobić coś innego i nawet nie odczujecie, że ugotowaliście więcej!

Jeśli odpowiecie sobie na spokojnie na te wszystkie pytania, okaże się jak i w moim przypadku, że obiadu starcza dla rodziny 2+2 plus porcja do lunchboxu do pracy.

Gotowe diety

Osoby, które są na specjalnych dietach czy też dietach odchudzających często używają Thermomixa właśnie do produkcji beglutenowych mąk a następnie z tych mąk pieczywa, podpatrują na specjalnych kolekcjach na cookidoo dania Vege, bez laktozy, bez pszenicy… Po co kupować drogie cateringi dietetyczne skoro można sobie taką dietę przygotować w Thermomixie. Nie potrafisz? Możesz się wspomóc.

Największa Dieta Termomiksowa na Facebooku to wsparcie dietetyka, gotowe plany żywieniowe, wyliczone zapotrzebowania i kalorie.

Jesteś wege? Potrzebujesz specjalnej diety? Tu niezrównany jest FoodHarmony. Diety dla wegan, bezglutenowców, osób nie tolerujących laktozy. Zajrzyj tu i zobacz, że taka dieta nie musi być nudna.

Potrzebujesz wpsarcia dietetyka klinicznego? Zajrzyj do Przeciwwagi. Prześlij swoje wyniki badań a otrzymasz kompleksową dietę dostosowaną do Twoich potrzeb i problemów zdrowotnych.

Wszystkie diety również na Thermomix 🙂

Wyliczyliśmy już, że możesz miesięcznie spokojnie oszczędzić 185 zł robić swoje produkty, drugie tyle kupując z głową i harmonogramem tygodniowym. Myślę, że uda się z tych oszczędności uspokoić sumienie związane z decyzją o zakupie Thermomixa, kupić dietę jeśli się ma problemy z ułożeniem jej samodzielnie i zostanie jeszcze na waciki 😉

Przyjmijmy, że gotujesz mało i oszczędzasz miesięcznie bezpieczne 100 zł. Odłóż te 100 zł do skarbonki – po roku masz już 1200, po 5 latach zwraca się cały Thermomix. Co więc w sytuacji jeśli decyzję o jego zakupie przekładasz ciągle na potem…

Po 5 latach masz Thermomix a w kieszeni dodatkowe 800 zł. Tak, tak wiem – to dokładnie tak samo jak z paleniem papierosów i wydawaniem miesięcznie równowartości 500 zł i zaprzepaszczoną możliwością zakupu samochodu po 10 latach. Mam nadzieję jednak, że teraz widzisz że zakup Thermomixa to nie tylko wydane 5 tys. a raczej dobra inwestycja.