_thermomix przepisy

Nachosy Hombre – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

Nachosy od CrunchySnack

Kuchnia meksykańska jest idealna do wspólnego jedzenia. Usiądźcie więc wygodnie, zakasajcie rękawy i do dzieła: salsy do maczania, nachos do rozrywania i tacos do napełniania i zwijania. Jest czas i miejsce na skrupulatnie zaplanowane przyjęcia, podczas których poszczególne dania podawane są jedno po drugim. Jednak nie o to chodzi!

Nachos Hombre w stylu Mexicana na wieczór kinowy

Kiedy czujesz się trochę bardziej swobodnie i masz ochotę na kolejny odcinek ulubionego serialu – jedzenie z miski przepysznych nachosów przy stole lub na kanapie, napełnianiu szklanek lodowatą margaritą i rozkoszowaniu się nimi podczas spotkań z przyjaciółmi i rodziną, będzie pomysłem na idealny wieczór! Nie ma żadnych zasad dotyczących podawania dań meksykańskich, więc można je mieszać i dopasowywać do gustu każdego. Zaproś przyjaciół po drinku w pubie na wspólną ucztę, zjedz Nachos Hombre z przyjaciółmi po ciężkiej nocy lub po prostu zjedz je ze swoim partnerem w przytulny sobotni wieczór. W stylu Mexicana!

Krótka historia o Nacho i jego daniu, którym zajada się cały świat

Ze smutkiem trzeba stwierdzić, że istniał kiedyś świat bez pysznych nachos. Człowiekiem, który wyciągnął ludzkość z tej rozpaczy był Ignacio Anaya, znany jako Nacho, który dorastał w Meksyku z zamiłowaniem do gotowania i zdobył zawód kelnera. W końcu został zatrudniony jako personel w eleganckim Victory Club w Piedras Negras, który przyciągał klientów z obu stron Rio Grande.

Kiedy pewnego popołudnia w 1940 roku jeden z bywalców poprosił go o przygotowanie przekąski, stworzył danie, które nazwał “Nacho’s Special”. Potrawa stała się popularna, Nacho awansował na szefa kuchni i w końcu otworzył własną restaurację, a nachos stały się dobrze znanym przysmakiem.

Jest to wesoło opowiedziana historia, która daje szybki wgląd w kulturę przekraczania granic w tamtych czasach, przy czym należy docenić właściciela restauracji, który szanował i zachęcał Anayę, nie umniejszając świetności dania Nacho.

Nachos Hombres a oryginalny pomysł Nacho 

Nachos składają się z dwóch lub trzech składników:

  • Chipsy z tortilli.
  • Roztopiony ser.
  • Jalapeños (opcjonalnie).

Można argumentować, że dodatek sera jest konieczny, ponieważ oryginalny talerz nachos był zwieńczony papryczkami. Ale na pewno istnieją miliony dzieciaków, które kładą ser na wierzchu chipsów i podgrzewają je w mikrofalówce, aż się roztopią, pomijając jalapeños i inne dodatki. Trzy Filary Nacho, które zostały ustalone w oryginalnym specjale są uwzględnione w Nachos Hombres:

  • Chrupiąca podstawa (chipsy)
  • Roztopiona warstwa (zazwyczaj ser)
  • Smakowity dodatek (np. jalapenos)

Oferta Nachos Hombres w sklepie CrunchySnack

Nachos to jedzenie, które spożywa się w luźnej, domowej atmosferze z przyjaciółmi i najbliższymi. Meksykańską kuchnię charakteryzują proste dania, które można w miarę możliwości udoskonalać i zmieniać – oryginalny twórca tego dania daje wolną rękę każdemu, kto pragnie zmodyfikować jego danie.

Nachosy od CrunchySnack można zamówić  na ciepło z różnymi dodatkami sosów: 

  • Nachos BBQ jak w kinie z sosem serowym – klasyczne
  • Nachosy o smaku CHILI z sosem śmietankowym, serowym lub salsą

W ofercie znajdują się nachosy w różnych kombinacjach, zatem są dopasowane do różnych gustów klientów.

You Might Also Like