Thermomix Friend – funkcje, cena, promocje

Thermomix Friend

Thermomix Friend i TM6

Thermomix Friend to uzupełniające urządzenie do Thermomixa. Zarówno TM6 jak i Tm5. Pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu przy przygotowaniu posiłków a co najważniejsze, zmniejszyć ilość „mycia i suszenia” naczynia 🙂

 

Thermomix TM i TMF – Para idealna?

Thermomix Friend to nowy asystent urządzenia Thermomix. Z Thermomixem głównym współpracuje na 3 sposoby:

 • Przejmuje niektóre etapy gotowania przepisów z TM5 i TM6
 • Umożliwia ręczne ustawienie prostych opcji (do obrotu 2) bezpośrednio na TMF
 • Umożliwia jednoczesne gotowanie niektórych etapów jednocześnie z TM6/Tm5

Jak podłączyć stację TMF z Thermomixem TM6?

Stację Thermomix Friend można podłączyć  z urządzeniem Thermomix TM6  za pomocą Bluetooth. 

 • W Menu –> w ustawienia włącz Bluetooth
 • Włącz stację Thermomix Friend
 • Na urządzeniu Thermomix pojawi się lista dostępnych Thermomix Friend – wybierz z niej swoje TMF
 • Kliknij swoją stację TMF na liście i rozpocznij proces parowania. Na stacji Thermomix Friend zostanie wyświetlony sześciocyfrowy kod.
 • Jeśli kod na TMF jest taki sam jak na TM6 kliknij przycisk wyboru stacji. Urządzenie TM6 będzie teraz rozpoznawać Thermomix Friend i łączyć automatycznie gdy tylko włączy się oba urządzenia.

Czy stacja jest zgodna z TM5?

Stacja Thermomix Friend działa również z urządzeniem TM5. Instrukcja podłączenia TMF wyświetla się na ekranie. Wszystko można ustawić ręcznie.
Aby podłączyć stację z TM5 wystarczy przełączyć znajdujący się pod stacją przełącznik.

Pamiętaj, że naczynia TM5 i TM6 są różne, jeśli kupujesz sam korpus stacji – wystarczy dokupić naczynie TM5. Jeśli kupujesz cały zestaw upewnij się, że naczynie jest od Tm5.

Jak połączyć TM5 ze stacją Thermomix Friend

 • Pobierz aplikację Thermomix Friend na telefon
 • Włącz funkcję Bluetooth na smartfonie
 • Włącz stację Thermomix Friend TMF
 • W aplikacji Thermomix Friend na smartfonie wybierz swoją stację Thermomix Friend porównując ostatnich siedem cyfr numeru seryjnego z opakowania TMF z kodem wyświetlonym na TM6
 • Jeśli kod jest taki sam rozpocznij parowanie urządzeń. Aplikacja będzie od teraz rozpoznawać Thmermomix Friend i łączyć się automatycznie. Jeśli połączenie jest nawiązane na wyświetlaczu wyświetla się poniższy symbol.

No dobra ale co daje Thermomix Friend w rzeczywistości?

Thermomix Friend można używać na dwa sposoby – ustawiając go ręcznie lub korzystając z wbudowanych przepisów  z cookidoo. Obecnie jest ich 65 ale baza będzie rozbudowywana. Aby wyszukać przepisy na Thermomix Friend wejdzie w filtry i wybierzcie opcję Tylko ze stajca Thermomix Friend.

Thermomix Friend stacja przepisy

Jednoczesne gotowanie na dwóch urządzeniach?

Nie myślcie, że na Thermomix Friend ugotujecie wszystko. Ma jedynie trzy rodzaje prędkości :

0 – bez obrotów

1 – 90 obrotów / min

2 – 200 obrotów / min

Oznacza to, że na TMF jedynie możecie coś podgrzać lub ugotować. Ważymy, siekamy na Thermomixie standardowym i przerzucamy jedynie do ugotowania na TMF.

Przygotowanie produktów na zupę / ciasta do gotowania na parze, składników na jakieś danie to najczęściej kilka sekund – góra 5-10 minut – nie jest więc problemem zrobienie tego podwójnie i przerzucenie naczynia na drugą stację.

nie posiekamy na nim, nie zważymy, nie zmielimy – TYLKO GOTOWANIE

 •  

Podwójna porcja zupy 🙂

Zestaw przepisów na zupy z urządzeniem Thermomix nie jest jeszcze imponujący jednak każdą zupę można ugotować podwójnie ustawiają ręcznie Thermomix Frienda. Jeśli więc komuś bardzo przeszkadzały porcje TM6 teraz może robić je podwójnie.

Gotowanie dodatków do drugiego dania w TMF

Kojarzycie sytuacje, kiedy kończycie przygotowywać nowy przepis na TM6, mięso jest ciepłe i gotowe a na ostatnim ekraniki pojawia się informacja podawać z wcześniej przygotowanym ryżem? U nas to było normalne dopóki nie nauczyłam się czytać dokładnie całe wykonanie przepisu przed rozpoczęciem gotowania.

Wiele przepisów na TMF. to głównie opcja z gotowaniem ryżu / ziemniaków na drugim urządzeniu.

Plusem takiej sytuacji jest to, że nowe przepisy rozpisane są tak, że kończąc gotować mięso, jednocześnie kończymy gotować ryż i synchronizacja ta pozwala podać obiad na ciepło. Jednak…

Są też inne opcje gotowania symultanicznego 👇

No halo ryż i ziemniaki można ugotować w garnuszki 😉

Thermomix Friend

❗️ Pamiętaj, że Thermomix Friend nie ma wagi. Jeśli chcesz więc ugotować dodatki w TMF wcześniej musisz je odważyć.

Przejmowanie przez Thermomix Friend część etapów

No dobra są też przepisy, które pozwalają stacji Thermomix Friend przejąć część etapów gotowania. I tak np w przypadku lasagne z warzywami w jednym naczyniu gotujemy sos a w drugim sos beszamelowy. –> https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r641403

W przypadku Zupy krem z batatów z bułkami z szarpanym kurczakiem –> https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r713652 na jednym urządzeniu gotujemy bułki na parze a na drugim przygotowujemy zupę – oszczędność koło 20 minut

W przypadku Gołąbków z ziemniakami i sosem pomidorowym –> https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r650691 – oszczędzamy jakieś 20 minut

W przypadku przepisów jak Pulpety drobiowo-pieczarkowe z brokułowym ryżej, lekkim sosem chrzanowym i surówką –> https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r692952. Podczas gotowania obiadu na TMF w Thermomixie przygotować można surówkę. To częsty problem w moim przypadku, że zapominam o surówce. Robienie surówki po zrobieniu obiadu zabiera nieco czasu. Teraz posiadając Thermomix Friend kiedy przypomni mi się, że nie mam surówki podczas gotowania obiadu, przekładam naczynie na TMF i surówkę siekam w tym samym czasie na TM6.

Dwie opcje – automatyczna i ręczna

Tak jak pisałam wcześniej Thermomix Friend może działać albo symultanicznie z TM6 – w dedykowanych dla TMF przepisach informacja o włączeniu Thermomix Friend pojawia się na stacji Thermomixa.

Thermomix Friend wyślij przpies

Możemy też ustawić odpowiednie ustawienia bezpośrednio na Thermomix Friendzie, niezależnie od tego co się robi na Thermomix TM6.

Klikając w pokrętło wybieramy opcję do ustawienia. Przekręcając pokrętło zmieniamy ustawienia.

Thermomix friend ręczne ustawienia
Thermomix friend ręczne ustawienia
Thermomix friend ręczne ustawienia

Previous
Next

Jak można kupić Thermomix Friend?

Theromix Friend można obecnie zakupić w 3 różnych zestawach:

Korpus stacji + naczynie miksujące do urządzenia + Tm6

Obecnie są raty 0% na zakup zestawu Thermomix Friend + TM6 – taki duet pozwala również zaoszczędzić 480 zł ! Cena to 7210 zł

Korpus stacji + naczynie do urządzenia Tm6 lub Tm5

Cena takiego zestawu to 2195 zł

Sam korpus stacji

Cena to 1715  zł – biorąc pod uwagę fakt, że jednym z największych plusów Thermomix Frienda to drugie naczynie – ta opcja wydaje się mało opłacalna.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4 based on 3 votes
Brand Name
Thermomix
Product Name
Thermomix Friend TMF
Price
PLN 2195
Product Availability
Available in Stock