_thermomix przepisy

Zestaw garnków na indukcję – jak przyśpieszyć pracę w kuchni?

Prawdą jest, że w kuchni spędzamy znaczną część naszego życia – i bynajmniej nie jest to ta najprzyjemniejsza część. Prace kuchenne są nieodłączną jego częścią i nie uciekniemy przed nimi. Zresztą to nie jest konieczne. Zamiast tego istnieje możliwość realnego ich skrócenia. Dzięki kompletowi garnków indukcyjnych przyśpieszyć czas gotowania możemy bowiem nawet o połowę! Poza tym cały ich zestaw daje nam możliwość chowania jeden w drugi – a co za tym idzie znacznie łatwiejsze utrzymywanie porządku i dobrej organizacji pracy.

Paca w kuchni – jak ją usprawnić?

Prace kuchenne każdemu kojarzą się zapewne z długim, często nawet wielogodzinnym staniem przy garnkach z buzującą się i bulgoczącą wodą.

Zwłaszcza w zabieganym okresie przed Wielkanocą – który teraz mamy – zajęcie takie może wydać się nam bardzo czasochłonne. Na wiele czynników nie będziemy mieli wpływu, jak choćby odpowiednio długi czas pieczenia mięsa w piekarniku. Niezależnie jednak od tego są punkty, w których odczuwalnie skrócić możemy nasz przymusowy pobyt w kuchni. Najlepszym tego przykładem będzie więc przygotowywanie potraw w indywidualnie dobranym do nas komplecie garnków. Warto aby był on jak najbardziej jednorodny i uniwersalny zarazem. Posiadając go – pozbyć będziemy się mogli tych starych i zdekompletowanych. Zaoszczędzimy więc znaczną ilość miejsca w kuchni, co z kolei poprawi naszą organizację.

Komplet garnków nierdzewnych Supreme 7-częściowy; Źródło: Prymus AGD

Czy garnki na indukcję skrócą czas gotowania?

Zadbanie o porządek i dobrą organizację pracy – z całą pewnością wyjdzie nam na dobre i przyczyni się do zaoszczędzenia czasu. Czy można jednak skrócić nasze prace kuchenne jeszcze bardziej? Kolejnym – ważniejszym – sposobem na zyskanie tak cennego dla nas czasu jest skorzystanie z zestawu garnków indukcyjnych. Warto tu podkreślić, że gotowanie na płycie indukcyjnej może być do nawet 50% krótsze, niż na zwykłym palniku. Warto tu także dodać, że niektóre płyty indukcyjne rozpoznają, czy stoją na nich naczynia. W razie więc zdjęcia ich z płyty – automatycznie się ona wyłącza. Zabezpiecza nas to przed spaleniem garnka, wraz z potrawą – kiedy o nim zapomnimy. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić nasz czas, a także zyskać pewność, że nasze dania będą zawsze idealnie podgrzane – to zdecydowanie warto skorzystać z takiego właśnie rozwiązania.

Garnki indukcyjne a bezpieczeństwo

Zestawy garnków na indukcję są więc wygodnym rozwiązaniem, gdyż walnie przyśpieszają sam proces gotowania. Warto przytoczyć tu też argument tyczący bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. Inaczej, niż gazowe palniki – płyta indukcyjna nie stwarza w jakimkolwiek stopniu zagrożenia dla naszego dziecka. Nie oparzy się ono ogniem, ani nie zaczadzi gazem.

Podsumowanie

Spośród wielu sposobów – dzięki którym przyśpieszyć możemy nasze prace kuchenne – najlepszym jest więc gotowanie w zestawie garnków indukcyjnych. Jeśli poszukujemy takiego produktu – zapoznać powinniśmy się z propozycjami sklepu internetowego Prymus AGD.

You Might Also Like

Subscribe to our newsletter