dania fit/ fit nutella/ nutella

Zdrowa nutella

zdrowa nutella przepisy thermomix pachnie i chrupie

Zdrowa nutella. Bez litrów tłuszczu bez sztucznego cukru jednak słodka – a to za sprawą daktyli. Przepis bardzo stary. Czas wypróbować go na Thermomixie 

Od dłuższego czasu próbowałam robić sama nutellę. Ok przyznam się niekoniecznie szukałam wersji zdrowej bez cukru. Tak czy inaczej jakoś nigdy do końca nie wychodziło. Już prawie o tym zapomniałam, aż do wyjazdu na Zbieg Blogerów w Gdańsku.

Jednym z punktów programu był konkurs na fit przekąskę. Były tortille, ciasta, kulki owsiane i była i nutella bez cukru. Dziwnym trafem nic nie udało jej się zgarnąć. Za to wszyscy zgarniali przepis na nią od Błażeja z Suchą Szosą.

Jakoś nie mogłam się do niej zabrać. A to brakowało daktyli, a to znowu zapomniałam kupić migdałów a to za słaby blender. Po drodze nutellę zrobiła Aśka i skarżyła się, że pogrom w kuchni został. Usiadłam do przepisu i okazało się, że tak źle nie powinno być. I nie było! Wysłałam męża po daktyle i do roboty!

Zdrowa nutella

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

Zdrowa nutella. Bez litrów tłuszczu bez sztucznego cukru jednak słodka - a to za sprawą daktyli. Przepis bardzo stary. Czas wypróbować go na Thermomixie.

Ingredients

  • 0,5 szklanka migdałów
  • 1 szklanka daktyli
  • 3/4 szklanki mleka
  • kakao
  • szczypta soli w przepisie jest, ja nie dałam i nie żałuję

Instructions

1

Daktyle należy namoczyć w mleku. Można zostawić na noc a można na pół godzinki. W zupełności to wystarcza. Tym co nie jadają daktyli przypominam, że mają pestki i trzeba je wyciągnąć zanim włożymy do blendera:)

2

Błażej kupuje blanszowane lub je blanszuje. Ja szczerze przyznam się, że wrzuciłam takie w skórkach i wcale nie popsuło smaku. Może to sprawi, że nutella się szybciej popsuje ale musiała by być szybsza niż nasza rodzinka:) Na łatwiznę poszłam również z migdałami i kupiłam posiekane. Głównie ze względu na brak porządnego blendera.

3

Każdy zna swój blender i wie ile czego wrzucać, żeby się nie zacinał. Ja wiem, że muszę dolać więcej płynu (w tym wypadku mleka) żeby się nie zapychał. Niestety mam nieduży blender – bardziej pod shake’i więc musiałam mieszać w dwóch turach. Kakao dodałam już więc na samym końcu, jak całość przerzuciłam do miseczki.

4

Kto ma TM. 1. Orzechy miksujemy 30 sekund obrót 10. 2. Ściągnąć masę ze ścianek i dolać oleju. 3. Miksować 20 sekund zwiększając obroty od 6 do 8.

Summary
recipe image
Recipe Name
Zdrowa nutella
Pachnie i Chrupie
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)

You Might Also Like