wegańska dieta

Na czym polega wegański catering dietetyczny?

wegański catering dietetyczny

Dieta roślinna zyskuje coraz większą popularność. Najczęściej na całkowitą rezygnację ze spożywania produktów odzwierzęcych decydujemy się ze względów etycznych, zdrowotnych lub ekologicznych, a także przez ciekawość i chęć poznania nowych smaków. WHO oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne są zgodne co do tego, że odpowiednio zbilansowana dieta roślinna jest zdrowa i bezpieczna na każdym etapie życia. Należy jednak pamiętać, że tak samo jak w przypadku każdej innej diety eliminacyjnej, jej odpowiednie zbilansowanie często stanowi wyzwanie, a z pomocą może przyjść wegański catering dietetyczny. Warszawa i inne duże miasta oferują bogatą ofertę diet pudełkowych, wśród których coraz częściej pojawią się również roślinne jadłospisy.

Dieta wegańska – na czym polega?

Dieta wegańska zakłada zrezygnowanie ze wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganie nie jedzą mięsa (w tym ryb i owoców morza), nabiału, jaj, a także unikają niektórych dodatków do żywności, takich jak żelatyna, koszenila czy szelak. Zdrowa dieta roślinna powinna bazować przede wszystkim na owocach, warzywach, pełnoziarnistych zbożach, pestkach, orzechach oraz na roślinach strączkowych, takich jak soczewica, cieciorka, fasola, soja czy groch.

Wegański catering dietetyczny – zalety

Warszawa w wielu rankingach uznawana jest za jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie. Stolica Polski poszczycić się może ogromną bazą wegańskich restauracji i organizacją wielu wydarzeń mających na celu promowanie diety roślinnej. Osoby, które nie spożywają żadnych produktów odzwierzęcych, bez problemu mogą zamówić tam również wegański catering dietetyczny. To rozwiązanie może okazać się szczególnie odpowiednie w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z weganizmem i chcą mieć pewność, że w ich diecie nie brakuje żadnych cennych składników odżywczych.

Wegański catering dietetyczny to gwarancja tego, że:

  • Twoje posiłki są pełnowartościowe – wegańska dieta pudełkowa układana jest przez wykwalifikowanych dietetyków, którzy dbają o to, by nie zabrakło w niej żadnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu makro- i mikroelementów. Posiłki skomponowane są tak, by dostarczały nam odpowiednią ilość żelaza, wapnia, kwasów Omega-3 oraz białka.
  • Każdego dnia spożywasz dokładnie taką samą ilość kalorii – stosowanie diety pudełkowej ułatwia realizację wyznaczonych celów sylwetkowych, dzięki temu, że kaloryczność naszego jadłospisu każdego dnia jest taka sama. To może nam także pomóc poprawić samopoczucie i zwiększyć wydolność naszego organizmu.
  • Możesz odkrywać nowe smaki – wegański catering dietetyczny to możliwość próbowania pięciu różnorodnych posiłków każdego dnia. Potrawy często inspirowane są kuchniami całego świata i zawierają składniki, których na co dzień nie spotykamy w naszych domach, co daje okazję do poznania nowych smaków i ich oryginalnych połączeń.
  • Nie musisz analizować składów wszystkich produktów – substancje odzwierzęce w składach produktów mogą kryć się pod enigmatycznymi symbolami oznaczonymi jako „E” – to na przykład E120, czyli koszenila, E902, czyli szelak, a także E901 oznaczające wosk pszczeli. Wegański catering dietetyczny daje pewność, że wszystkie Twoje posiłki są wolne od wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego. Wybierając to rozwiązanie, nie musisz spędzać długich godzin na czytaniu składów wszystkich produktów, które kupujesz.
  • Oszczędzasz czas i pieniądze – dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu i energii, które musielibyśmy poświęcić na samodzielne przygotowywanie posiłków, planowanie jadłospisu i zakupy spożywcze. Choć nie jest to regułą, dieta wegańska może być również dość droga w porównaniu do konwencjonalnej – zwłaszcza, jeśli chcemy bazować ją na gotowych półproduktach i regularnie stołować się w wegańskich restauracjach. Catering dietetyczny może pomóc Ci ograniczyć zbędne zakupy, a co za tym idzie, zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.

Każda nowa dieta na początku wymaga przyzwyczajenia się do nowych smaków i odkrycia swoich ulubionych potraw. Jeśli rozważasz przejście na weganizm, ale obawiasz się, że nie uda Ci się skomponować diety tak, by była ona pełnowartościowa, możesz skorzystać z diety pudełkowej. Wegański catering dietetyczny oferuje Dieta Premium. To rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, sprawi, że Twoje posiłki będą różnorodne, a Ty będziesz mieć pewność, że dostarczają Ci wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów.