Wszystko co chcesz wiedzieć o Thermomixie ale…

Jak myć THERMOMIX? Przypalona misa, odbarwiona nakrywka, zmywarka…

jak czyścić Thermomix

Ostatnie święta przygotowywałam w Thermomixie. Chodził przez 2 dni non-stop, bez wytchnienia. Dzieląc się z ludźmi zdjęciami i przepisami na forach Facebookowych, jedna z osób napisała, że wie co jest napisane na wrotach piekieł:

„Umyć i wysuszyć naczynie miksujące „

Kto ma Thermomix, ten wie że to coś się przypali, a to coś się odbarwi od curry. Mycie wcale nie jest trudne, wystarczy kilka trików 🙂

Jak czyścić Thermomix? Co można myć w zmywarce?

W zmywarce można czyścić wszystkie akcesoria:

  • przystawka Varoma,
  • motylek,
  • kopystka,
  • koszyczek,
  • miarka,
  • naczynie miksujące (PO ROZKRĘCENIU)
  • pokrywa naczynia

W zmywarce NIE WOLNO MYĆ:

  • Głównego urządzenia  !!!
  • Nośnika Cook key

Urządzenia Thermomix nie wolno myć w temperaturze powyżej 65°C.

Jak czyścić Thermomix – Ekran dotykowy

Wystarczy wytrzeć go wilgotną, miękką ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym. Nie należy stosować zbyt dużo wody, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza urządzenia.

Ekran Thermomixa zachowuje się jak ekran smartfona czy tabletu. Nie należy go dotykać mokrymi lub tłustymi palcami. Spowoduje to zwolnienie jego reakcji. Nie uszkodzi jednak wyświetlacza. Należy przetrzeć wilgotną ścierką wyświetlacz a następnie osuszyć np. ręcznikiem papierowym.

Jak wyczyścić Thermomix – domowe sposoby

Większość zabrudzeń wystarczy umyć mieszanką sody oczyszczonej, octu lub/i kwasku cytrynowego.

Mycie wstępne

Większość zabrudzeń obsługuje nowa funkcja Thermomixa TM6 – Mycie wstępne. Wlewam wodę, dolewam nieco płynu do czyszczenia i włączam program. W TM5 wystarczy zrobić to samo – zamiast programu włączamy na 30 sekund max obroty w jedną i drugą stronę. Jesli to nie pomoże…

Gruntowne czyszczenie misy

Aby dokładniej oczyścić misę wrzucamy do naczynia miksującego mieszankę w proporcji 3 jednostki wody + 1 jednostka octu + 1-22 łyżeczki sody oczyszczonej. (np 600 g wody + 200 g octu + 2 łyżeczki sody) i włączamy program na 8-10 min / VAROMA / obr. 4.

Przypalone dno misy

Przypalone dno misy najlepiej wcześniej namoczyć – jesli nie pomaga opcja od Gruntownego czyszczenia można zrobić sobie pastę z sody i wody. Smarujemy nią dno naczynia i pozostawiamy pastę na zabrudzeniu na 10-15 min.

Resztki jedzenia między nożami

Po rozkręceniu misy i wyjęciu noży najlepiej się je myje szczotką do butelek – zostały nam jeszcze po dzieciach i sprawdzają sie idealnie!

Przebarwienia od curry

Wszelkie przebarwienia najlepiej jest usuwać od razu. Jeśli nie zeszły – nie martw się –  po czasie znikną same.

You Might Also Like