Kurczak Generała Tso

Wydruk przepisu
Kurczał Generała Tso
Amerykańskie danie z kurczaka z nutką chińskiego posmaku. Kawałki mięsne w pysznym słodko-pikantnym sosie.
Porcje
Składniki
kawałki kurczaka
sos
Porcje
Składniki
kawałki kurczaka
sos
Sposób przygotowania
  1. Stawiamy miskę na pokrywę naczynia miksującego. Następnie odważamy mięso z udek i odstawiamy na bok.
  2. Do naczynia miksującego wsypujemy mąkę kukurydzianą dodajemy jajko, sos sojowy, wodę i mieszamy przez 10 sek obr. 4,Następnie mieszamy całość kopystka i ponownie włączamy na 10 sek obr.4. Powstałą masę przerzucamy do mięsa. Dokładnie mieszamy całość, aby wszystko się połączyło.
  3. Zabieramy się teraz za przygotowanie sosu. na początek cebulkę dymkę wkładamy do naczynia miksującego. Dodajemy imbir, czosnek i papryczkę chili. Rozdrabniamy przez 3 sek obr. 8. Na koniec kopystką zgarniamy całość ze ścianek naczynia.
  4. Do naczynia dodajemy bulion, wodę (150 g), sos sojowy, ocet i cukier. Zaczynamy teraz gotowanie w 100 st C, przez 7 minut, obr. 1.
  5. Teraz na pokrywę naczynia miksującego stawiamy kubek, do którego odważamy pozostałą część wody (50 g ) i dodajemy skrobię ziemniaczaną. Mieszamy i odstawiamy.
  6. Następnie przez otwór naczynia miksującego, podczas pracy thermomixu wlewamy stopniowo wodę ze skrobią ziemniaczaną. Czas 15 sekund, obr. 4. i gotujemy przez 2 minuty bez założonej miarki, w 100 st C obr. 2.
  7. Rozgrzewamy patelnię z tłuszczem i na rozgrzany kładziemy obok siebie kawałki kurczaka. Smażymy około 3 minuty od czasu do czasu przesuwając i delikatnie mieszając, do uzyskania złocistego koloru kurczaka. Łyżką cedzakową odsączając część oleju kładziemy mięso na ręcznik papierowy.
  8. Kawałki mięsne wkładamy do naczynia miksującego i mieszamy kopystką.
  9. Danie generała Tso jest gotowe. Doskonale smakuje z makaronem np. ryżowym lub ryżem.
Udostępnij ten przepis


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do mnie!
close slider
kindly select some option in your slider to display here
Logo made with DesignEvo